Niyet tutma ve niyetinize reiki gönderme çalışması

Aralık 24th, 2011

Aşağıdaki çalışma reiki 2.aşama eğitimi alanlar içindir. Bu eğitimi almadıysanız uygulamayınız.

Öncelikle hangi istediğinizi şifalandırmak için çalışacağınza karar verin. Niyet cümlenizi oluşturun.

Daha sonra güç sembolünü çizin ve ellerinizi kalp chakranıza koyun 1-2 dakika reiki verin.

Arkasından zihinsel ve duygusal şifa sembolünü çizin ve ellerinizi tepe chakranıza koyun 1-2 dakika reiki verin.

Gözlerinizi kapatın ve güç sembolünü pembe renkte çizilmiş olarak tam önünüzde imgeleyin. Bunu bir kaç dakika yapın. Daha sonra sembolleri 3-2-1 sırasıyla çizin, ellerinizi uzağa reiki gönderme pozisyonunda tutun ve niyetinizi edin ve 15 dakika boyunca enerji gönderin.

Enerji gönderirken arada bir pembe güç sembolünü yeniden imgeleyin, onun orada olduğunu unutmayın.

Enerji gönderimi bitince gözlerinizi kapatın ve pembe güç sembolüne odaklanın. Sembolün parlak pırıl olduğunu görün ve içinizden şunları söyleyin. ” ….. niyetimin gerçekleşmesi için gönderdiğim enerjiyi mühürlüyorum” Pembe sembolü hızla evrene doğru gönderin. O sizin mührünüz yani niyetiniz için gönderdiğiniz enerjinin niyet gerçekleşene kadar çalışmasını sağlayacak bir mühür hazırladınız ve evrene gönderdiniz.

Daha sonra çalışmayı bırakabilirsiniz. Bu çalışmayı istediğiniz her niyet için yapabilirsiniz. Klasik reiki gönderme çalışmalarına göre imgeleme ve odaklanma ister ama çok etkilidir.

Aşağıdaki çalışma reiki 1.aşama eğitimi alanlar içindir. Bu eğitimi almadıysanız uygulamayınız.

Reiki 1.aşamada uzağa enerji göndermek mümkün değildir. Bunun için 2.aşama eğitimi almanız gereklidir. Ama özel bir teknikle bazı niyetlerinizi şifalandırabilirsiniz. Bunun için ne yapacağınız aşağıda anlatılmıştır.

1- Reikiye bağlanın ve bir elinizi 3.gözünüze, bir elinizi solar pleksus chakranıza koyun. ( sağ- sol el fark etmez)
2- Gözlerinizi kapatın ve istediğiniz şeye odaklanın. Kendinize reiki verirken imgelemeye devam edin. Örneğin bir ev almak istiyorsanız evi düşünün, içine girin, elinize tapunuzu alın, heyecan duyun, gerçekten ev sizin gibi hissetmeye çalışın.
3- Bu şekilde 5-10 dakika enerji vermeye ve imgelemeye devam edin.
4- Daha sonra ellerinizi boğaz chakranıza alın ve imgelemeyi bırakarak bir kaç dakika da bu chakraya reiki verin.
5- En sonunda ise içinizden şu kalıbı tekrar edin. ” …. konusundaki istediğimin en hayırlı şekilde gerçekleşmesini seçiyorum.”

Bir konu için 21 gün bu çalışmayı düzenli olarak yapmanızı öneririm. Bir seferde bir istekle çalışın. Bu çalışmanın faydası olacağını düşünüyorum ama niyetlerinizi gerçekten şifalandırmak istiyorsanız öğrenmeniz gereken Reiki 2.aşamadır bunu da belirtmemde fayda var.

Sevgiyle kalın.

Berna Özcan Demir

Yoruma kapalı.