Vitamin Eksikliğinde Vücudumuzda Neler olur?

Mart 1st, 2011

A vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

Görme bozukluklari, yüksek tansiyon, saçta ve tırnaklarda kırılmalar, ciltte kuruma, halsizlik ve enfeksiyonlara karsi dirençsizlik görülür.

B1 vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

B1 vitamini eksikligi sinir ve dolaşım sistemi rahatsızliklari, sindirim sistemi bozukluklari ve yorgunluğa sebep olabilir.

B6 vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

Eksikliginde böbrek taşları, sinir sistemi hastalıkları, kansızlık ve halsizlik görülür.

B12 vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

B12 vitamininin uzun süreli eksikligi Alzheimer gibi kalıcı sinir sistemi hastalıklarına ortam sağlayabilir. Uyuşukluk, kolay hastalanma, çocuklarda istahsızlık ve gelişimini tamamlayamama gibi durumlara sebep olur.

C vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

Yeterli miktarda C vitamini almayanlarda kas zayiflığı, romatizma, dolaşım sistemi rahatsızlıklari, diş çürümeleri, selülit ortaya çıkar.

D vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

D vitamini eksikliginde raşitizm hastalığı, çocuklarda büyüme bozukluklari, diş çürümeleri ve diş eti hastalıkları, ilerleyen yaşlarda kemiklerde deformasyon görülür.

E vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

Yeterli E vitamini almayanlar daha erken yaşlanabilir. Ayrica kısırlik, iktidarsizlik gibi çesitli cinsel rahatsizlıklara rastlanma olasilığı da artar.

K vitamini Eksikliğinde Vücudumuzda neler  olur?

Eksikliginde vücudun bagişıklık sistemi zayıf düşerek hastaliklara yakalanmasi kolaylaşıyor. Kesikler ve yaralar daha geç iyilesiyor. Vücudun daha erken yaşlanmasına sebep olabilir.

alıntı..

Yoruma kapalı.