Çaresizlik Öğrenilmiştir. Başarılı Olmak da Öğrenilebilir

Aralık 15th, 2010

Çaresizlik Öğrenilmiştir. Başarılı Olmak da Öğrenilebilir. Sende Sandığından Fazlası Var! Gelebileceğin En İyi Yerde Değilsin.. Rüzgarı Suçlamayı Bırak, Yelkenleri Kullanmayı Öğren! Seyirci Koltuğundan Sıkıldıysan, Sahneye Çık.. Zirvede Her zaman Bir Kişiye Daha Yer Var. Her Şey Seninle Başlar! Başkaları Yapabildiyse, ………Sen de Yaparsın. Hayatta ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın.. Seçim Senin!!!  Hayatta tek bir kişi bile, siz yaşadığınız için rahat nefes alıyorsa, siz başarılı ve amacınıza ulaşmış bir insansınız.(Ralph Waldo Emerson)

Kendiniz dahil her şeyi ve herkesi tamamen kendi haline bırakın. Tüm vücudunuzu, ağrılarınızı, hastalıklarınızı, gerginliklerinizi, sıkıntılarınızı, korkularınızı, isteklerinizi, sevinçlerinizi, kederlerinizi, zihninizdeki bütün düşünceleri, hayallerinizi, geçmişi, geleceği, kendi dışınızda olup biten her şeyi, tümüyle k…endi hâline bırakın. Gördüğünüz, hissettiğiniz, farkına vardığınız her şeyi bütün sevimli ve sevimsiz, güzel ve çirkin, iyi ve kötü, olumlu ve olumsuz tüm yönleriyle görmeye ve hissetmeye tamamen açık olun. Gördüğünüz, duyduğunuz, hissettiğiniz ne olursa olsun onlara ilgi göstermeyin, onlarla konuşmayın, onların üstüne yoğunlaşmayın, onlarla tartışmayın, onlarla kavga etmeyin, onları içinizde ayırıp itmeyin ve çekmeyin. Duygularınızı, gönlünüzü, kalbinizin sıcaklığını açın, kesinlikle sınırlamayın; özgür bırakın. Kendiniz dahil hiçbir şeyi ve hiçbir kimseyi kontrol etmeyin. Tüm kontrolleri terkedin. Her şeyi salıverin. Kendinize hiçbir sınır, hiçbir limit, hiçbir kural koymayın. Bırakın, yaşam özgürce, dilediği gibi aksın.

Bazen hayat bize zorlu yaşamla beraber deneyimler yaşatır…Hatta bazen bu zorlukları sevgiyle aşmaya çalışırız..Sadece hayatımızda huzur ve mutluluk olsun isteriz…İnanıyorum ki en güçlü sevgi aile bütünlüğündeki paylaşılan duygularla, söylenmemiş ama bakışlarla dile getirilmiş sevginin özündedir…

Öylesine sade bir …yaşam sürerken yapılan haksızlıklara ne yapacağını şaşırırsın…düşünürsün ;senin yaşamın neden başkalarının ellerinde ya da neden seninle ilgisi olmayan insanlar senin hayatını yönlendirmeye ya da senin adına kararlar verip değiştirebiliyorlar!!..Ancak sonu olmayan,her insanın yaşama hakkını ellerinde tutup yönlendirmelerle izin verilen yaşama kim dur diyecek yada kim bunları değiştirecek??

Sanırım, bu dünyanın var olduğu süreçte yaşanılan asla değişmeyen kötü kuralları mı demeliyiz acaba??? Hırslar,para,kariyer tutkusu insanların egolarını besleyen en önemli etkenlerden biridir…bunlar var oldukça kötülüklerde beslenir.Ve insanlar mutluluğu hiç olmadık yerlerde ararlar işte bu hırslar, tutkularla içlerindeki çatışmayı çözmeye çalışırlar ama sonunda elde ettikleri şey tatminsizlik ve eksiklik hissidir… sadece kendileri kaybeder, yaşamın güzelliklerinin bilincinde olamayan bu insanlar ki yaptıklarının birgün kendisine döneceğini düşünemezler bile ne yazık ki…

alıntıdır…

Yoruma kapalı.